Inwestujmy na Białorusi

Szanowni Państwo,

Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa za jedno ze swoich zadań priorytetowych uważa wspieranie eksportu polskich towarów i usług na Białorusi.

Zgodnie z białoruskim prawem, wszystkie przedsiębiorstwa z udziałem skarbu państwa, są zobowiązane do przeprowadzania zakupów importowych drogą publicznego przetargu. Firmy prywatne również korzystają z przetargów otwartych przy imporcie dużych partii towarów.

Warto zaznaczyć, że z uwagi na sytuację gospodarczą na Białorusi, polscy producenci/eksporterzy mogą mieć znaczącą przewagę konkurencyjną w stosunku do innych dostawców ze względu na linię kredytową Banku Gospodarstwa Krajowego mające na celu wspieranie polskiego eksportu.

Proponowany system finansowy jest korzystny dla obu stron transakcji handlowych, gdyż gwarantuje polskim eksporterom terminową zapłatę za towar / usługi oraz zapewnia białoruskim firmom kredyt na 1,5-5 lat na warunkach ulgowych (z udziałem gwarancji białoruskiego banku).

Obecnie, w ramach linii kredytowej BGK, na Białoruś eksportowano polskie towary i usługi na wartości ponad 400 mln EUR.
Jeśli Państwa firma jest zainteresowana eksportem na Białoruś, jesteśmy gotowi pomóc w dostarczaniu informacji o przetargach na import Państwa produktów, przygotowaniu dokumentów do złożenia ofert, negocjacji i organizacji schematu finansowania programu przez pracowników biura PBIHP w Warszawie i naszego konsultanta na Białorusi.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym biurem.
 
Kontakt z PBIHP:
Tel./fax: + 48 (22) 828 51 01/02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konsultant na Białorusi:
Sergei Atroshchanka
Tel. +375 17 334 87 88
Kom. + 375 29 610 92 46
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Z wyrazami szacunku,

Kazimierz Zdunowski - Prezes PBIHP